TIBBI TUZ GRANÜL(1 kg)
TIBBI TUZ GRANÜL(1 kg)

Medisalt'o Granül Kristal Kaya Tuzu(1 kg)

Fiyat : ₺16,00(KDV Dahil)

Medisalt'o Granül Kristal Kaya Tuzu(1 kg)

Yönetmelikler çerçevesinde, internet üzerinden satışı yapılan ürünlere ilişkin reklam ve ilanların kullanıcıları yanıltıcı, eksik ve kamu sağlığını bozucu nitelikte bilgiler içermesi yasaktır. Bu sebeple; sitemizde satışı gerçekleştirilen ürünlere ilişkin, özellikle tedavi edilmesi gereken rahatsızlıkları önlediği, tedavi ettiği ya da tedavisine yardımcı olduğu ve/veya ilaç niteliğinde oladuğu şeklinde beyanlara yer verilmemektedir. Faydalarını yazılı makalelerden öğrenerek siparişlerinizi tamamlayabilirsiniz

Neden Faida Medisalt'o Granül Kaya Tuzu?

NEDEN FAİDA Medisalto granül kaya tuzu


 

      Türk Gıda Kodeksi'ne uygundur

       Tüm Ürünlerimiz GMP ve HACCP Kalite Standartlarında Üretilmektedir.

       Menşei Ülke: Türkiye

       Hiçbir Katkı Maddesi  Bulunmamaktadır.

 

 

 

       

 

 

 

Medisalt'o granül Kaya Tuzu Nedir?

Medisalt'o granül kaya tuzunun içinde 84 çeşit mineral bulunmaktadır.

Bu minareller bedenin sağlıklı çalışması için gerekli minarellerdir. Bunların hepsi birlikte ancak kaya tuzundan temin edilebilmektedir. Deniz ve kaya tuzlarının içinde ağır metal gibi toksin maddeler bulunduğundan rafine edilmesi gerekmektedir.
Rafine sürecinde bu faydalı mineraller de alınmaktadır. MediSalt’o kaya tuzu ise daha önceki yapılan testlerle ağır metal içermeyen damarların özenle ayrılıp taş değirmende öğütülmesiyle elde edilmektedir 

Rafine edilmemiş olan kaya tuzları içerisinde 80 civarı element bulunmaktadır. Fakat faydalı olması için önemli olan kaya tuzlarında bulunan bu elementlerin dengeli şekilde dağılmış olmasıdır. Her kaya tuzunda dengeli dağılım mevcut değildir. Medisalt'o Kaya Tuzu içerisinde bulunan elementler dengelidir

İçerisindeki elementler dengeli bir dağılımda bulunduğu ve herhangi bir elementin rengini almadığı için beyaz renktedir.

Halit Minerali olarak tanımlayabileceğimiz ve insan vücudu için gerekli olan 92 mineralin bilinen 84 tanesini içermektedir.

Sofra tuzları rafine edildiği için kristal kaya tuzunun sahip olduğu 84 mineralden sadece sodyum ve klorür içerir kalan 82 mineral içinden çıkarılmıştır.

Rafine tuzların %97.5' i Sodyum klorürden oluşmaktadır. Geri kalan kısmında iyot ve nem alıcı kimyasallar bulunmaktadır. "Alüminyum hidroksit" bu kimyasallardan en tehlikelisidir. Fakat rahat serpilmesi adına Sofra tuzlarında kullanılmaktadır. Medisalt'o kimyasal içermeyen kaya tuzudur.

Rafinasyon işlemi sırasında tuz belli bir sıcaklığa maruz kalmaktadır(650°c) Uygulanan bu ısıl işlem sonrasında tuzun kimyasal yapısı da zarar görmektedir.Rafine tuz birbirinden ayrılmış kristallerden oluştuğu için metabolizmayı normalin üzerinde zorlar. 1 gram kaya tuzu için vucut 1 gram suya ihtiyaç duyarken, 1 gram rafine tuz için 27 gram suya ihtiyaç duymaktadır

Medisalt'o ağır metal içermez Medisalt'o granül Kaya Tuzu, Tuz Mağaraları olarak nitelendirilen yer altındaki kapalı alanlardan çıktığı için çevresel kirlenmeye de maruz kalmamıştır.
 

Tarihte ki değeri de "Beyaz Altın" olarak anılmasından anlaşılmaktadır

 

 

Test Sonuçları

 

 

Uyarılar

Serin ve rutubetsiz ortamda ağzı kapalı bir şekilde muhafaza ediniz.

Çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklayınız.

İlaç değildir.

Ürün açıldıktan sonra 12 ay içerisinde tüketilmesi tavsiye edilir

 

 

 

 

 

%100 Doğal ve Sağlıklı

Hiçbir Katkı Maddesi Bulunmamaktadır

Kimyasal Bileşen, Alkol, Sentetik Bileşen İçermez

 

 

 

10 TL Kargo Ücreti

200 TL Altında 10 TL Kargo Ücreti

 

 

Hızlı Teslimat

 

Hafta İçi Saat 16.00'a Kadar Verilen Siparişleriniz O Gün İçinde Kargolanır

 

 

Güvenli Alışveriş

 

Ödeme ve Adres Bilgilerinizi Kaydedin Güvenle Alışverişinizi Tamamlayın